| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Pomocnik Patryk Sokołowski i obrońca Tomasz Mokwa przedłużyli umowy z piłkarskim mistrzem Polski Piastem Gliwice.
Pierwszy z nich, 25-letni wychowanek warszawskiej Legii gra w śląskiej drużynie od czerwca 2018 roku. Przyszedł do Piasta z pierwszoligowych Wigier Suwałki, będzie bronił gliwickich barw przez kolejny sezon.
– Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł wyjść na boisko i odwdzięczyć się klubowi za zaufanie. Gliwice to bardzo dobre miejsce do rozwoju sportowego, mam tutaj odpowiednie warunki, aby stawać się coraz lepszym piłkarzem i wierzę, że jako drużyna dalej będziemy osiągać dobre wyniki – powiedział pomocnik, cytowany w klubowym komunikacie.
O dwa sezony przedłużył z kolei kontrakt 27-letni Mokwa, który występuje w gliwickim zespole od 2014, z roczną przerwą na grę w GKS Katowice.
– Cieszę się, że klub zdecydował się na przedłużenie mojej umowy. Każdego dnia udowadniam, że to słuszna decyzja – dodał obrońca.
Drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Fornalika w poprzednim sezonie wywalczyła pierwsze w historii mistrzostwo Polska.
Rozgrywki piłkarskie z powodu pandemii koronawirusa zostały zawieszone na początku marca. Rywalizacja ekstraklasowa ma zostać wznowiona 29 maja. Gliwiczanie po 26 kolejkach są wiceliderem, ze stratą ośmiu punktów do Legii Warszawa.
16:00
Bruk-Bet Termalica
18:30
Cracovia
12:45
KGHM Zagłębie Lubin
15:30
Korona Kielce
18:15
Raków Częstochowa
12:45
Lechia Gdańsk
15:30
Arka Gdynia
18:15
Piast Gliwice
17:00
Pogoń Szczecin
16:00
Radomiak Radom